zaujimavosti 663 Zobrazení

Na trh sa dostalo nebezpečné rúško, ktoré obsahuje potenciálne rakovinotvornú látku

SOI upozornila na nebezpečný výrobok na trhu
od Pavol 2021-06-08
 

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) upozorňuje na nebezpečný výrobok. Ide o športové rúško Under Armour Sportsmask, číslo šarže: 1368010 – 002, čiarový kód 1 95250 91891 2.

Trojvrstvové rúško so širokými čiernymi gumičkami a bielym logom Under Armour bolo predávané s čiernym puzdrom. Zabalené je v matnom čiernom plastovom vrecku. K dispozícii je tiež v šedej farbe. Výrobok sa predáva aj online. V rúšku bola nájdená škodlivá látka polyhexanid (PHMB). PHMB je škodlivý pri vdýchnutí a môže spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Vdychovaním spôsobuje pri opakovanej expozícii poškodenie orgánov a existuje tiež podozrenie, že spôsobuje rakovinu.

Informáciu o odhalení poskytli úrady v Belgicku všetkým partnerom prostredníctvom európskeho systému rýchleho varovania RASFF. Výrobok bol na Slovensku v dostupný aj v predajniach inSPORTline a v e-shope insportline.sk. Informovala o tom spoločnosť inSPORTline. "V prípade, že spotrebiteľ preukázateľne nakúpil tento nebezpečný výrobok na www.insportline.sk, v predajniach inSPORTline s.r.o. a Stores inSPORTline SK, s.r.o. môže ho vrátiť v predajniach inSPORTline s.r.o., Električná ul. 6471 Trenčín, Stores inSPORTline SK, s.r.o. Račianska 184/B, Bratislava a Stores inSPORTline SK, s.r.o Trieda generála Svobodu 6/a Košice a bude mu vrátená kúpna cena výrobku," uvádza spoločnosť inSPORTline.

zdroj: info.sk, foto: pixabay.com

loading...
Tags rúška
Predchádzajúci článok Českému moderátorovi ochrnula 2 týždne po očkovaní polovica tváre
Nasledujúci článok Letecké spoločnosti diskutujú o tom, či budú prijímať zaočkovaných zákazníkov kvôli vysokému výskytu krvných zrazenín