hudba 0 Zobrazení

Jeho piesne milujete, ale kto je vlastne Álvaro Soler?

Kto by nepoznal hity 'Sofia', 'La Cintura' ale čo vieme o spevákovi týchto piesní?
od Pavol 2018-07-19
 

Odkiaľ pochádza a mnoho ďalších zaujímavostíi o interprétovi hitov 'Sofía', 'La Cintura'.

Celým menom Álvaro Tauchert Soler sa narodil 9. januára 1991 v Barcelone, Katalánsko, Španielsko. Je  španielsko-nemeckého pôvodu.

Álvaro Soler sa narodil v Barcelone nemeckému otcovi a matke so španielsko-belgickými koreňmi. Má mladšieho brata a sestru. Keď mal Álvaro 10 rokov s rodičmi sa presťahovali do Japonska, kde žil až do svojich 17 rokov a navštevoval tam aj hodiny klavíra. Vďaka tomu, že vyrastal v multijazyčnom prostredí, ovláda niekoľko jazykov - hovorí španielsky, nemecky, anglicky, taliansky, francúzsky i japonsky.

Álvaro Soler vyštudoval priemyselný dizajn na Escuela de Grafismo Elisava, tiež chodil do hudobnej školy a pracoval v barcelonskej modelingovej agentúre. Okrem modelingu si vyskúšal aj prácu recepčného, stewarda, či vodiča. Stále sa však venoval aj hudbe a skladal vlastné piesne.

V roku 2010 sa vrátil do Barcelony, so svojím bratom a priateľmi založili hudobnú kapelu Urban Lights. Ich oficiálny kanál ešte stále nájdete na Youtube, a tak si stále môžte vypočuť ich piesne. Vyhrali univerzitnú súťaž a v roku 2013 sa skupina objavila v španielskej hudobnej súťaži, ¡Tú sí que vales!, kde skončila na 8. mieste. Vydali taktiež album, ktorý sami produkovali. 

 

Toto je jedna z najúspešnejších skladieb ich hudobnej kapely na Youtube

Ako môžete vidieť, vtedy Álvaro ešte nenosil strnisko, a taktiež je vidno, že sa na seba s bratom podobajú.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok 19 faktov o filme 'Titanic', vďaka ktorým objavíte nové stránky filmu
Nasledujúci článok Podľa čoho sa muži riadia pri výbere partnerky?