hudba 569 Zobrazení

Gangnam Style: pred 9 rokmi sme na tento hit všetci tancovali

PSY sa nepodarilo taký úspech zopakovať
od Pavol 2021-07-16
 

15. júla 2012 bola zverejnená pieseň, ktorá všetkých roztancovala, pôvodom z Južnej Kórey, a súčasť šiesteho albumu PSY, speváka, ktorý tento výkon nemohol zopakovať. PSY dokázala zaujať svojim videoklipom a spôsobom tanca, choreografiou, ktorej neodolala ani Madonna replikovať na jednom zo svojich koncertov, kam pozvala kórejskú hviezdu.

Za pár dní sa stal úspechom a dnes, o 9 rokov neskôr, má na YouTube už 4 miliardy zhliadnutí. Videoklip Gangnam Style patril medzi prvé hudobné videoklipy na Youtube, ktorý dosiahol miliardu zhliadnutí.

Ale PSY neimprovizoval. Vyštudoval hudbu na Berklee a k slávnej piesni mal už desaťročnú hudobnú kariéru. Volá sa Park Jae-sang a v skutočnosti je pôvodom z Gangnamu. PSY dosiahol Guinnessov rekord za to, že video malo doposiaľ najviac „označení Páči sa mi“ v histórii YouTube, hoci „Despacito“ ho neskôr porazil.

Možno na ho svet trochu zabudol, ale v Južnej Kórei je milovanou ikonou, ktorá už píše piesne iným umelcom a ďalej tancuje pre svojich krajanov.

loading...
Predchádzajúci článok Štúdia ukazuje, že konzumácia alkoholu spôsobila minulý rok rakovinu u 100 000 umiernených pijanov
Nasledujúci článok Tragédia na Zemplínskej Šírave: utopil sa 38-ročný muž