zaujimavosti 2,214 Zobrazení

Na tomto slovenskom kúpalisku triedia ľudí náramkami podľa toho, či sú zaočkovaní

Návštevníci jedného zo slovenských kúpalísk zostali pri vstupe do areálu nepríjemne prekvapení
od Pavol 2021-08-02
 

Aj tohtoročné leto je veľmi horúce a slovenské kúpaliská praskajú vo švíkoch. Keďže vo svete zúri pandémia koronavírusu na niektorých kúpaliskách sú zavedené určite pravidlá, či reštrikcie. Nie je totižto isté, že sa do areálu dostanete. Nahnevaní ľudia v posledných dňoch odchádzali z Turčianskych Teplíc.

Ľudí na mieste totižto rozdeľujú páskami, pričom väčšina ľudí mala na ruke čiernu pásku a čip. Ostatných, ktorí neboli zaočkovaní, alebo nemali platný test, označili žltým náramkom. To znamená, že nesmú prejsť do interiéru areálu a môžu sa zdržiavať len vo vonkajšej časti. Podľa oficiálnych informácií kúpaliska, vstup do vonkajších bazénov je možný aj bez testu. To vám však nezaručuje, že sa na kúpalisko dostanete. „V prípade, ak sa klienti nepreukážu negatívnym výsledkom antigénového testu nie starším ako 24 hodín alebo PCR testu nie starším ako 72 hodín, respektíve potvrdením o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 starším ako 14 dní po druhej dávke alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 nie starším ako 180 dní, majú v rámci zakúpeného vstupu nárok len na vonkajšie priestory a prevádzky v areáli,“ napísali na svojej stránke. Mnohí návštevníci však odchádzajú z kúpaliska zaskočení, nakoľko kapacita vstupu pre neozaočkovaných je obmedzená a tak sa mnohí návštevníci kúpaliska sťažovali na to, že sa z tohto dôvodu do areálu vôbec nedostali.

loading...
Predchádzajúci článok Delta mutáciu koronavírusu šíria aj očkovaní
Nasledujúci článok O necelé dva týždne totiž Slovensko spozná prvých výhercov v očkovacej lotérii, ktorá týždenne odmení 135 zapojených ľudí