pribehy 0 Zobrazení

Moderátorka BBC zomrela na dôsledky očkovania, potvrdili to britské úrady

Ocenená rozhlasová moderátorka Lisa Shaw zomrela na zriedkavé komplikácie súvisiace s očkovaním AstraZeneca COVID-19
od Pavol 2021-08-27
 

44 -ročná Lisa Shawová prišla o život v máji, niečo viac ako tri týždne po podaní prvej dávky. Celkový počet potvrdených úmrtí súvisiacich s trombózou vyvolanou očkovacou látkou AstraZeneca v Británii tak stúpol na 58.

Hospitalizovaná bola 13. mája, po niekoľkých dňoch bolestí hlavy. Sťažovala sa na "silné bodavé bolesti, ktoré cítila na čele a za očami," priblížil John Holmes, jej ošetrovací lekár. Testy odhalili, že sa Shawovej v mozgu vytvorili krvné zrazeniny, po čom bola prevezená na neurologické oddelenie nemocnice Royal Victoria Infirmary (RVI) v meste Newcastle upon Tyne.

Podľa neuropatológa Tuoma Polvikoského, ktorý skúmal príčinu Shawovej smrti, je príčina jej smrti "prekvapivá", keďže bola inak zdravá. Z "časového hľadiska" je "najpravdepodobnejšie", že jej smrť "vyvolala vakcína". Európska agentúra pre lieky (EMA) v apríli oznámila, že tvorba krvných zrazenín by mala byť uvedená ako "veľmi zriedkavý vedľajší účinok" vakcíny Vaxzevria od AstraZenecy. EMA tiež uviedla, že výhody očkovania touto vakcínou naďalej prevažujú nad možnými rizikami.

loading...
Predchádzajúci článok Táto automobilka zavádza nové bezpečnostné opatrenie: nepripútaní sa nepohnete
Nasledujúci článok Obchodný reťazec Lidl sťahuje dva výrobky so zvýšeným množstvom THC