zaujimavosti 0 Zobrazení

Čaká nás dážď a ďalšia vlna ochladenia

Teploty ešte klesnú a očakáva sa aj sneženie
od Pavol 2021-08-30
 

Zrážky čakajú najmä sever krajiny, no ochladenie dorazí na celé územie. Na väčšine územia Slovenska sú teploty skutočne nízko, 15-19 stupňov. Na severe Slovenska bolo doobeda dokonca len 13 °C. S dažďom na naše územie príde ešte väčšia zima a na hrebeňoch Tatier sa predpokladá aj sneženie. Okrem zrážok, ktoré k nám v noci dorazia nás však neminie ani príliv ďalšej studenej vzduchovej hmoty. Studený vzduch k nám zatečie od severu a prinesie na naše územie opäť výrazne podpriemerné teploty.

Teploty by od zajtra opäť nemali na našom území stúpať nad hranicu +20 °C, pričom na severe bude ešte chladnejšie a tu sa teploty nedostanú ani nad +15 °C. Maximálne teploty by sa mali na našom území pohybovať od +12 do +19 °C.

Opäť nás tak čakajú veľmi podpriemerné teploty a na severe sa stane nevyhnutnosťou kúrenie. Pozitívnejšou správou je však to, že už od nadchádzajúceho víkendu by sa malo začať na našom území opäť otepľovať a teploty sa postupne priblížia až k hranici +30 °C, informuje portál imeteo.sk.

loading...
Predchádzajúci článok Polícia pátra po neznámom páchateľovi, ktorý sa vybral do práce na kolobežke po D1
Nasledujúci článok Víťazka očkovacej lotérie urobila reklamu vakcíne, „som očkovaná a dostala som koronu“