pribehy 0 Zobrazení

Matka sa ho vzdala, tak sa ho ujala zdravotná sestra. Takto dnes vyzerá bojovník po 18 rokoch!

Mnoho ľudí narodených so závažnými ochoreniami alebo postihnutím dnes vedie dôstojný život. Bolo to možné, pretože im niekto veril
od Pavol 2021-08-31
 

Mnoho ľudí narodených so závažnými ochoreniami alebo postihnutím dnes vedie dôstojný život. Bolo to možné, pretože im niekto veril. Existuje mnoho príkladov detí, ktoré odolávali všetkým nepríjemnostiam a prežili, hoci dostali minimálne šance.

Takým dieťaťom je napr.Braden West. Braden West žije v americkom štáte Kentucky. V čase, keď sa narodil, mu bola diagnostikovaná atypická choroba, Pfeiffer syndrom. Zahrnuje deformáciu kostry, najmä lebky.Kromě skutočnosti, že choroba postihuje vzhľad, malé deti majú tiež problémy s dýchaním a kostrové deformity ovplyvňujú ich pohyb.

V čase, keď sa narodil Braden West, si nikto nemyslel, že bude schopný žiť viac ako 18 mesiacov mimo matkino lono. Ešte pred pôrodom sa jeho matka takmer vzdala nádeje, že sa narodí. Len niekoľko mesiacov po pôrode bol Braden poslaný do hospicu. Lekári varovali matku, že chlapec pravdepodobne nebude dlho žiť. Tá sa ho následne vzdala.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Vedci monitorujú nový variant covid-19 nájdený v Južnej Afrike
Nasledujúci článok Tipy na jazdu automobilom počas nepriaznivých počasí