zaujimavosti 0 Zobrazení

Ako bude vyzerať školský rok? Rúška zostávajú

Zajtra 2. septembra sa detí vracajú do lavíc a koronavírus je znova na vzostupe
od Pavol 2021-09-01
 

Zajtra 2. septembra sa detí vracajú do lavíc a koronavírus je znova na vzostupe. „Šanca, že sa dieťa neinfikuje v najbližšej dobe – na jeseň či v zime –, je nízka,“ hovorí hlavná odborníčka ministerstva zdravotníctva pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast Elena Prokopová. Podľa jej slov teda vstupujeme do školského roka, ktorý bude náročný. Školy by sa nemali zatvárať celoplošne.

Vyučovanie môže byť obmedzené v triedach, kde budú mať pozitívneho žiaka. Medzi deťmi je stále nízka zaočkovanosť, v súčasnosti dosahuje úroveň 22%. Pozrite si teda odpovede na najdôležitejšie a najzákladnejšie otázky o protipandemických pravidlách, ktoré budú platiť od začiatku školského roka, tak ako ich opisuje školský semafor.

Pri prvom nástupe do školy a aj po každom prerušení dochádzky na tri a viac dní školák predkladá písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka. Toto vyhlásenie však nie je povinné v prípade, ak je škola v zelenom okrese. Ministerstvo to však odporúča aj v okresoch, v ktorých je priaznivá situácia. V prípade, že sa zelený okres zmení na oranžový, rodič toto potvrdenie musí doložiť.

Ak si žiak nedopatrením v prvý školský deň zabudne vyhlásenie doma, rodič má tri možnosti, ako situáciu vyriešiť: odoslať škole vyhlásenie prostredníctvom edupage alebo e-školy, poslať scan e-mailom,

loading...
Predchádzajúci článok Tipy na jazdu automobilom počas nepriaznivých počasí
Nasledujúci článok Očkovanie proti covidu prešetrí súd v Haagu