zaujimavosti 1,175 Zobrazení

Od pondelka bude 10 okresov červených a 47 oranžových

Rožňava bude červená už od 9. septembra
od Pavol 2021-09-09
 

Od pondelka 13. septembra bude v rámci covidového automatu desať okresov v prísnejšej červenej fáze, a teda v prvom stupni ohrozenia. Zároveň bude už 47 slovenských okresov vo fáze ostražitosti, a teda v oranžovej farbe. Zvyšných 22 ostane zelených. Jeden okres – Rožňava bude v červenej fáze už od štvrtka (9. septembra). O jeho preradenie do horšej fázy požiadali priamo regionálni hygienici.

Rozdelenie okresov:

monitoring: Bratislava I.-V., Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Humenné, Komárno, Malacky, Medzilaborce, Námestovo, Nové Zámky, Pezinok, Poltár, Púchov, Ružomberok, Senec, Stropkov, Trnava a Zlaté Moravce.

ostražitosť: Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Brezno, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Ilava, Kežmarok, Košice-okolie, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Michalovce, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Piešťany, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Revúca, Rimavská Sobota, Sabinov, Šaľa, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina a Zvolen.

prvý stupeň ohrozenia: Bytča, Košice I.-IV., Krupina, Poprad, Rožňava (už od štvrtka 9. septembra, pozn.), Skalica a Trenčín.

Pravidlá platné pre červené okresy: povinný je respirátor v interiéri, vysoké školy môžu vyučovať prezenčne do 20 osôb alebo do 40 osôb. Na hromadných podujatiach v rámci režimu OTP dovolená kapacita maximálne 25 percent. Ak kapacita nie je určiteľná, platí maximálne do 150 osôb a povinný je aj zoznam účastníkov. KOMPLETNÉ pravidla COVID automatu nájdete TU.

loading...
Predchádzajúci článok Očkovacia lotéria podľa odborníkov nespĺňa svoj účel
Nasledujúci článok Švédsko začne normálne žiť, ruší sa väčšina protipandemických opatrení