zaujimavosti 1,229 Zobrazení

Švédsko začne normálne žiť, ruší sa väčšina protipandemických opatrení

V krajine je plne zaočkovaných 70 % ľudí nad 16 rokov.
od Pavol 2021-09-09
 

Švédsko zruší koncom septembra väčšinu protipandemických opatrení. Podľa tamojšej vlády je šírenie ochorenia COVID-19 v krajine pod kontrolou a uspokojivá je aj miera zaočkovanosti obyvateľstva. So zmierňovaním protipandemických opatrení začala vláda už v máji, keď zverejnila päťbodový plán ich uvoľňovania. Do jeho predposlednej fázy vstúpi krajina koncom septembra, píše AFP.

Podľa úradov sa však na verejnosti naďalej bude vyžadovať dodržiavanie hygienických opatrení vrátanie bezpečného odstupu. „Naším cieľom bolo vždy uvoľniť reštrikcie hneď, ako to bude možné,“ uviedla švédska ministerka zdravotníctva Lena Hallengrenová.

Vláda však zaviedla obmedzenia účasti na verejných zhromaždeniach vrátane koncertov a športových podujatí či pre miesta ako bary a reštaurácie. Platnosť týchto opatrení vrátane odporúčania pracovať z domu sa skončí 29. septembra. Plne zaočkovaných je vo Švédsku zhruba 70 percent obyvateľov starších ako 16 rokov, pripomína Reuters.

loading...
Predchádzajúci článok Od pondelka bude 10 okresov červených a 47 oranžových
Nasledujúci článok WHO vyzýva na pozastavenie očkovania treťou dávkou vakcíny do konca roka. Prístup k vakcínam potrebujú aj chudobnejšie krajiny