zaujimavosti 671 Zobrazení

Matematik Kollár tvrdí, že pandemická situácia sa môže zhoršiť až v októbri dovtedy si máme naplno užívať

Mnohí predpovedajú, že po odchode pápeža Františka sa naplno spustí tretia vlna koronavírusu, toto si myslí matematik Kollár
od Pavol 2021-09-16
 

Mnohí predpovedajú, že po odchode pápeža Františka sa naplno spustí tretia vlna koronavírusu. Matematik Richard Kollár sa už dlho zaoberá dátami a situáciou ohľadne koronavírusu, preto spísal niekoľko odporúčaní, ako prežiť jeseň na Slovensku.

Kollár zodpovedal totiž častú otázku, či má zmysel sa chrániť, keď si zrejme delta variantom prejdeme všetci. „Prílišná ochrana teraz či na konci vlny už nie je tak významná z hľadiska ochrany osobného zdravia, ako počas vrcholu vlny. Počas vrcholu je potrebné naozaj zabrať, infikovaných vtedy budete bežne stretávať,“ upozornil odborník. Dôležité je teda načasovanie, pretože je rozdiel skončiť v nemocnici teraz, keď je miesta dosť a na vrchole vlny. Najdôležitejšia je pre neho prevencia: pohyb na čerstvom vzduchu, rozmanitá strava a prípadne vitamíny a doplnky, ktoré dlhodobo posilňujú imunitu.

Podľa Kollára môže byť situácia zlá až v októbri, že iné krajiny sa budú pred cestujúcimi zo Slovenska chrániť povinnou karanténou, možno aj pre očkovaných. ,,Zásadné opatrenia priamo na našich hraniciach nie sú očakávané, aj keď zostane určite minimálne v režime OTP,“ zdôrazňuje odborník. „Nepočúvajme, čo hovoria politici, ktorým ide len o politickú záchranu ich samých doslovne cez mŕtvoly. Ale zároveň žime naplno. Neodriekajme si veci, ktoré robia náš život plnohodnotným. Všetko má svoje hranice,“ uzatvára a dodáva, že ak máte činnosť, ktorá vás napĺňa, nemali by ste ju obmedzovať. ,,Či je to nedeľňajší futbal alebo discgolf, alebo omša, alebo posedenie s rodinou, či návšteva takmer prázdneho kina.”

foto: Youtube, pixabay.com zdroj: ereport.sk

loading...
Predchádzajúci článok Pápež dnes navštívi Šaštín: taký je dnešný program
Nasledujúci článok Dospievajúcich chlapcov ohrozuje očkovanie viac ako samotný koronavírus