pribehy 334 Zobrazení

V Chorvátsku našli ženu, ktorá bola dezorientovaná, so škrabancami a dehydratovaná

V odľahlej časti chorvátskeho ostrova Krk našli zranenú ženu, ktorá si nepamätá svoje meno a nevie, ako sa tam dostala
od Pavol 2021-09-23
 

V odľahlej časti chorvátskeho ostrova Krk našli zranenú ženu, ktorá si nepamätá svoje meno a nevie, ako sa tam dostala. Polícii sa doteraz podarilo zistiť, že Slovenka prišla do Chorvátska ako turistka. Naďalej vyšetrujú okolnosti, ktoré predchádzali jej príchodu a nájdeniu na Krku.

Česká turistka, ktorá na začiatku septembra bola v Chorvátsku, tvrdí, že vie, kto je záhadná žena, ktorú našli minulú nedeľu rybári na ostrove Krk. "Stretla som ju vo štvrtok 9. septembra v Drveniku na Makarskej," povedala pre portál tn.nova.cz čitateľka, ktorá bola v Chorvátsku s manželom na dovolenke.

Češke mala žena rozprávať o tom, ako cestuje sama a že je na dôchodku. “Rozprávali sme sa o očkovaní, ktoré pani odmietala a mala strach z toho, že po návrate na Slovensko by musela ísť do karantény, čo tiež nechcela,” doplnila turistka. Žena mala pracovať v minulosti v Anglicku, a preto dobre hovorí týmto jazykom. Zo Slovenska mala žena ísť vlakom. Cestovať chcela z juhu krajiny na sever. "Ďalej chcela ísť do Liku, čo je kúsok práve od ostrova Krk," uviedla čitateľka.

Po Chorvátsku mala pani cestovať sama len s batohom. "Chcela jednoducho iba na výlet," opísala. Jej známi s ňou nešli, pretože by kvôli 14denné karanténe po návrate nemohli do práce. Ženu zachránilo 14 príslušníkov chorvátskej horskej záchrannej služby. Dostali sa na miesto, kde sa žena nachádzala, po jazde vozidlami a potom pešou túrou dlhou asi 1,5 kilometra.

Dolu na brehu našli ženu s menšími zraneniami, mala niekoľko škrabancov a bola extrémne dehydrovaná a vyčerpaná. Ledva dokázala prehltnúť pár dúškov vody,” citoval denník 24 Sata záchrannú službu. “Dali sme ju na nosidlá, pretože nebola schopná kráčať, a prepravili sme ju do nemocnice,” uviedli záchranári.

Žena nevedela, odkiaľ prišla, a ani to, ako sa dostala na ostrov, dodala HGSS. Nemala pri sebe žiadne doklady ani mobilný telefón a v blízkosti sa nenachádzalo žiadne auto, spresnila horská záchranná služba. Podľa miestnych obyvateľov je oblasť, kde ženu našli, veľmi skalnatá a prakticky neprístupná po mori aj pešo.

zdroj/foto: tn.nova.cz, Youtube/Dekh News 6

loading...
Predchádzajúci článok Ceny pôjdu rapídne hore, vianočné darčeky kupujte radšej už teraz varuje ekonóm
Nasledujúci článok Príbeh pôrodnej asistentky v Osvienčime, ktorá odmietla topiť novonarodené židovské deti vo vode