zaujimavosti 244 Zobrazení

Sociálne siete Instagram a Facebook vôbec nefungujú, problémy nahlasujú z celého sveta

Sociálne siete Instagram a Facebook majú ďalší celosvetový výpadok. Spolu s nimi nefungujú ani chatovacie aplikácie Messenger a WhatsApp, ktoré takisto patria pod Facebook.
od Pavol 2021-10-04
 

Krátko po 17:40 vypadla služba Instagram a spolu s ňou aj Facebook. Používateľom nefunguje prihlasovanie na sociálnu sieť. Takmer okamžite nasledoval výpadok Messengeru a WhatsAppu. Problémy majú aj používatelia zariadenia Oculus, ktoré slúži na virtuálnu realitu. Oculus patrí taktiež pod Facebook.

Podľa webu DownDetector výpadky hlásia používatelia aj v iných krajinách Európy, no nahlásenia o nefunkčnosti prichádzajú aj z Ázie a Ameriky. Hlásenia sa začali na webe objavovať krátko po 17:40. Dáta z Downdetector.com ale signalizujú, že menšie výpadky má aj Snapchat, YouTube či služba Speedtest.net, teda weby, ktoré na rozdiel od Instagramu a Messengera Facebooku nepatria. Za výpadkom teda môže byť aj niečo iné, ako chyba na strane Facebooku. Možno však len milióny používateľov zamierili inam, respektíve otestovať svoje pripojenie.

loading...
Predchádzajúci článok 5 rýchlych spôsobov, ako uzdraviť zuby a opraviť dutiny. Je to jednoduchšie, než si myslíte!
Nasledujúci článok Slovenskí pekári vylepšili pečivo takýmto spôsobom