zaujimavosti 233 Zobrazení

Slovenskí pekári vylepšili pečivo takýmto spôsobom

Slovenskí pekári sa rozhodli prispieť k zvýšeniu zdravia Slovákov a to tak, že začali do pečiva pridávať vitamín D
od Pavol 2021-10-05
 

Slovenskí pekári sa rozhodli prispieť k zvýšeniu zdravia Slovákov a to tak, že začali do pečiva pridávať vitamín D. „Slovenskí pekári chcú Slovákom pomôcť pri zlepšovaní imunity, keďže naša zemepisná šírka neposkytuje dostatok slnečného svitu, ktorý je hlavným zdrojom vitamínu D. Rozhodli sme sa preto pomôcť tak, ako vieme a môžeme. Ponúkame slovenským spotrebiteľom pečivo so zvýšeným obsahom vitamínu D. Inšpirovali sme sa Škandináviou a Spojeným kráľovstvom, kde má takéto pečivo vynikajúce výsledky pri podpore zdravia obyvateľov,“ povedal Milan Lapšanský, výkonný riaditeľ SZPCC.

Potraviny obohatené o vitamín D a vápnik dokážu štátu ušetriť za rok viac ako 11 miliónov eur na zdravotnej starostlivosti. Vyplýva to z medzinárodnej štúdie, ktorá zisťovala vplyv takýchto potravín na zdravie obyvateľov EÚ nad 55 rokov trpiacich osteoporózou. V EÚ ňou pritom trpí takmer pätina ľudí (17,6 %) nad 55 rokov.

Optimalizácia prísunu vitamínu D môže znížiť tiež riziko nakazenia sa respiračnou infekciou, či zmierniť priebeh vírusového ochorenia.

loading...
Predchádzajúci článok Sociálne siete Instagram a Facebook vôbec nefungujú, problémy nahlasujú z celého sveta
Nasledujúci článok Prvé slová Marka Zuckeberga na výpadok Facebooku, Instagramu a Whatsappu