zaujimavosti 393 Zobrazení

Na Slovensku sme mali prvý sneh

Snežilo nielen pod Tatrami, ale aj na Orave, či na Liptove
od Pavol 2021-10-13
 

Počas nočných hodín dorazil na naše územie studený front, ktorý priniesol zrážky, no čo je najpodstatnejšie, tak zároveň k nám vtiahol aj chladnejší vzduch, vplyvom ktorého poklesla hranica sneženia aj do obývaných oblastí, informuje portál imeteo.sk. Prvý sneh dorazil aj mimo vysokých horských polôh a začína spôsobovať prvé komplikácie. Sneh sa však dlho neudrží.

Snežilo napríklad v Tatranskej Lomnici, ale aj v okolí Kubínskej holi na Orave, či vo Vyšných Hágoch a sneh poletoval aj v okolí Prešova. Okrem toho snežilo aj v Nízkych Tatrách – bielo je v Jasnej. Podľa aktuálneho počasia je vo obľúbených lyžiarskych destináciách dva stupne pod nulou.

Slovenský hydrometeorologický ústav v súvislosti so snehom vydal aj výstrahy prvého stupňa. Tie platia pre celý Žilinský kraj a tiež okresy Poprad, Banská Bystrica, Brezno a Prievidza. V polohách nad 900 metrov môže napadnúť jeden až štyri centimetre snehu. "Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, dopravu a pohyb osôb," upozorňujú meteorológovia. Výstrahy platia predbežne do 20.00 h. 

zdroj/foto: imeteo.sk, FB.com/Polícia SR - Žilinský kraj

loading...
Predchádzajúci článok V Španielsku prichádza do kín film o Medžugorí. Pozrite si trailer!
Nasledujúci článok Obyvatelia Ria de Janeiro oslávili 90. narodeniny sochy Krista Spasiteľa