zaujimavosti 0 Zobrazení

Niekoľko tipov na ochranu sluchu

Sluch je dôležitý zmyslový orgán, preto by ste si ho mali chrániť. Toto sú tipy ako.
od Pavol 2018-07-21
 

Všetky zmysly, ktoré máme, sú neoceniteľné.

Napriek tomu ich paradoxne takmer vôbec nedoceňujeme. Považujeme ich za samozrejmosť a vážiť si ich začneme až keď o ne prichádzame. K dôležitým zmyslovým orgánom patrí aj sluch. Preto sme si pripravili pre vás niekoľko bodov, vďaka ktorým si svoj sluch dokážete ochrániť.

1. Počúvajte hudbu opatrne

Zvyčajne si prehrávate hlasnú hudbu cez slúchadlá, ktoré nie sú vôbec vhodné pre vaše uši. Nemali by ste nechať hrať hlasný zvuk na slúchadlách. Tu je niekoľko bezpečnostných opatrení, ktorým by ste mali venovať pozornosť, aby vaše ucho nemohlo byť poškodené.

  1. Mali by ste počúvať hlasitosť, ktorá je približne 50-60% maximálnej hodnoty. Pamätajte, že kapacitu viac nezvyšujete.
  2. Nepoužívajte slúchadlá nepretržite dlhšie ako 1-2 hodiny. Čoskoro začnete škodiť uchu. Z tohto dôvodu by ste mali slúchadlá zložiť aspoň na 10 minút, aby si mohli uši odpočinúť.
  3. Na trhu sú k dispozícii sluchadlá s potlačou hluku. Zvážte ich využitie, pretože vám poskytnú viac výhod.

2. Zabráňte hluku

Hlasný zvuk má veľmi veľa nevýhod. Môže ovplyvniť vašu sluchovú schopnosť; Nesprávne počujete to, čo hovoria ostatní. Musíte hovoriť hlasnejšie pri komunikácií s ostatnými ľuďmi a v neposlednom rade prinajmenšom vaše uši určite začali spievať. Takže to sú hlavné dôvody, prečo by ste mali zostať ďaleko od silného hluku. Jednotkou na meranie hladiny hluku je decibel, ktorá sa označuje dB. Čím viac decibelov, tým hlasnejší je hluk. Bezpečný limit pre vaše uši je 85 dB. To čo je nad tým, môže poškodiť vaše ucho. Ak chcete merať úroveň šumu, môžete si stiahnuť aplikáciu pre mobil. Pomôže vám pri meraní úrovne hluku a zistíte, ktorý hluk je pre vás hlučný a ktorý môže ovplyvniť vaše uši.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Rímsky amfiteáter v Pule - Arena
Nasledujúci článok Čaká nás najdlhšie zatmenie Mesiaca: najkrajšia udalosť nastane 27. júla o 22.22