zaujimavosti 1,741 Zobrazení

Lockdown je späť, aké sú nové obmedzenia pohybu na Slovensku?

Po novom ho budú musieť strpieť minimálne najbližšie tri týždne nezaočkovaní
od Pavol 2021-11-18
 

Po novom ho budú musieť strpieť minimálne najbližšie tri týždne nezaočkovaní. Zažívať ho mali ale aj ľudia s vakcínou, toto nariadenie ale zablokovala koaličná SaS. Ak sa však situácia okolo šírenia koronavírusu a obsadenosti nemocníc nebude zlepšovať, opatrenia sa budú sprísňovať pre všetkých. Momentálne zmeny budú platiť od pondelka 22.11. Opatrenia schválila v podobe nového Covid automatu.

Nový covid automat reflektuje hlavne kritickú situáciu v nemocniciach, ktorá môže viesť k humanitárnej kríze. Prijatý je len na obmedzené obdobie, zatiaľ na tri týždne. A ak po tomto období bude situácia lepšia, automat sa upraví tak, aby priniesol väčšie výhody pre zaokčovaných ľudí a ľudí, ktorí prekonali ochorenie covid.

Zaočkovaní budú musieť zabudnúť zatiaľ na hromadné podujatia s väčším počtom ľudí. To platí aj pre bohoslužby. V čiernych okresoch bude môcť byť 50 ľudí, v bordových 100 a v červených 200. Neotvárajú sa v čiernych okresoch ani reštaurácie a podobné prevádzky či ubytovacie zariadenia. Testovanie budú zabezpečovať zamestnávatelia a to dvakrát do týždňa. Ak zamestnanec nie je zaočkovaní, prekonaní a odmietne sa otestovať, nebude pustený na pracovisko a bude bez náhrady mzdy.

loading...
Predchádzajúci článok Príbeh muža, ktorý prišiel pri zrážke s nákladným autom o manželku a všetky detí
Nasledujúci článok V Rakúsku polícia a armáda odmietajú kontrolovať zdravotné preukazy