zaujimavosti 293 Zobrazení

Počet nakazených pribúda aj v Portugalsku, v krajine je zaočkovaných 87% obyvateľov

Portugalsko, ktoré je krajinou s najvyššou mierou zaočkovanosti v Európskej únii, zaznamenáva výrazný nárast počtu prípadov koronavírusu
od Pavol 2021-11-20
 

Portugalsko, ktoré je krajinou s najvyššou mierou zaočkovanosti v Európskej únii, zaznamenáva výrazný nárast počtu prípadov koronavírusovej nákazy. Za posledných 72 hodín denný prírastok nových prípadov prekonal 2000. Krajina chce posilniť preočkovanie seniorov a ďalších skupín populácie.

Zvyšuje sa aj počet nakazených pacientov, ktorí potrebujú pomoc v nemocnici. V piatok sa ich v portugalských nemocniciach liečilo 528, z nich 79 na jednotkách intenzívnej starostlivosti. V Portugalsku má dokončené očkovanie 87% obyvateľov, čo je vôbec najvyššia miera zaočkovanosti v EÚ. Úrady sa teraz zameriavajú na preočkovanie osôb starších ako 65 rokov, zdravotníkov, ošetrovateľov a hasičov. Vláda sa vo štvrtok rozhodla poskytnúť posilňujúcu dávku ľuďom, ktorí boli naočkovaní vakcínou od spoločnosti Johnson & Johnson alebo dostali len jednu dávku, pretože nedávno prekonali chorobu covid-19.

zdroj/foto: novinky.cz, pixabay.com, 123rf.com

loading...
Predchádzajúci článok Tri oriešky pre Popolušku prvýkrát odvysiela RTVS
Nasledujúci článok Koronavírus zasiahol aj výrobu televíznych relácií