zaujimavosti 0 Zobrazení

Ruskú zmrzlinu už nekúpite, výrobca mení názov

Obľúbená krémová zmrzlina v oblátke zmenila názov
od Pavol 2022-03-02
 

Potravinársky kolos Bidfood, pod ktorý patrí aj značka Prima zmrzlina, zmení od apríla definitívne obal všetkých týchto výrobkov na trhu. Prvým krokom je prelepenie názvu Ruská zmrzlina samolepkou Podporujeme Ukrajinu.

„Áno, názov meníme. Z Ruskej zmrzliny sa stane Ukrajinská. Prvým krokom je prelepenie názvu Ruská samolepkou s nápisom Podporujeme Ukrajinu av apríli už budú na trhu výrobky v nových obaloch,“ povedala serveru Lidovky.cz hovorkyňa spoločnosti Bidfood Alena Šteffelová. Koncern tak reaguje na prebiehajúci vojnový konflikt na Ukrajine a agresiu zo strany Ruska.

Firma Bidfood je jedným z najväčších českých distribútorov potravín. Medzi značky firmy patria zmrzliny Prima, potraviny Nowaco alebo zver Petron.

Ruská zmrzlina sa začala v Sovietskom zväze priemyselne vyrábať v 30. rokoch minulého storočia, do Československa známa smotanová zmrzlina v oblátke dorazila v 40. rokoch. Rozmach štátneho zmrzlinového monopolu bol prerušený druhou svetovou vojnou a pokračoval až v povojnových 60. rokoch. V 80. rokoch minulého storočia bolo v ZSSR na jej výrobu postavených 25 nových tovární. Zmrzlina bola vyvážaná aj do krajín východného bloku.

zdroj: lidovky.cz, foto: FB/BidfoodCz

loading...
Predchádzajúci článok Ruská banka Sbenk zatvorila v Česku všetky svoje pobočky
Nasledujúci článok Domácnosti čaká zdražovanie, niektoré rodiny aj o 150 eur mesačne