zaujimavosti 0 Zobrazení

Prvý aprílový víkend so sebou priniesol aj sneženie

Časť Slovenska sa zobudila do zasneženého rána
od Pavol 2022-04-03
 

Slováci sa zobudili do zasneženého rána, ráno je preto na viacerých miestach biele. Čerstvá snehová nádielka však s určitosťou nepoteší vodičov na cestách. Aj keď aprílové počasie snežením neprekvapuje, mnohí vodiči už prezuli na letné pneumatiky, čo môže skomplikovať situáciu na cestách. V nedeľu ráno je pritom kritických úsekov viac. 

Neupravené úseky sú potom najmä na severe a východe územia, kde sa na niektorých úsekoch nachádza vrstva niekoľkých cm snehu. Vodiči si na severe územia musia dať pozor aj na snehové jazyky či záveje. V južnejších častiach treba z rána počítať s poľadovicou. Na cestách preto jazdite opatrne.

Maximálna denná teplota sa dnes bude pohybovať v rozmedzí od +3 °C do +8 °C. V Žilinskom kraji, na Spiši a na severovýchode bude ešte chladnejšie, a to od -3 °C do +2 °C. Na to, že v kalendári svieti 3. apríl bude veľmi chladno. Miestami aj o viac než 7 °C chladnejšie oproti dlhodobému priemeru. Pocit chladu bude umocňovať prevažne severný vietor s rýchlosťou od 4 do 11, v nárazoch do 16 m/s.

zdroj/foto: imeteo.sk, pixabay.com

loading...
Predchádzajúci článok Detekcia novej vlny covidu v Spojených štátoch znepokojuje odborníkov
Nasledujúci článok Ceny elektriny a plynu pre domácnosti môžu budúci rok vzrásť o 80 až 100 %