zaujimavosti 0 Zobrazení

Netflix: koľko budete musieť zaplatiť, ak zdieľate svoje heslo?

V niektorých účtoch začne toto opatrenie platiť od tejto soboty.
od Pavol 2022-04-17
 

Od minulého mesiaca Netflix oznámil, že začne účtovať dodatočné poplatky používateľom, ktorí prepoja svoje účty s ľuďmi, ktorí nežijú na rovnakej adrese. Aj keď je to už niekoľko týždňov oznamované používateľom prostredníctvom ich e-mailov, účinnosť nadobudne túto sobotu 16. apríla.

Okrem toho spoločnosť zdôraznila, že príplatok sa nebude účtovať automaticky. Ak ho chce zadať používateľ, ktorý nebýva v tom istom dome, pred povolením prístupu k účtu bude požiadaný o overovací kód. Kód získate po vykonaní platby za ďalšieho člena. V prípade potreby je možné profily hlavného účtu preniesť na ďalší. Používatelia Netflixu, ktorí zdieľajú svoje heslo s ľuďmi mimo svojej domácnosti, začnú vidieť upozornenia, ktoré ich vyzývajú, aby si pridali týchto „černých pasažierov“ ako „členov navyše“. Napríklad tí, ktorí si dnes predplatili prémiový plán, si budú môcť prenajať až dva podúčty pre ďalších členov, každý za dodatočnú cenu 2,99 $ mesačne.

Títo ďalší členovia budú mať podúčet, ktorý bude nezávislý od hlavného účtu, s prispôsobenými odporúčaniami, používateľským menom a heslom. Jeho náklady samozrejme zaplatí pôvodný predplatiteľ, ktorý predĺžil pozvánku. Hoci sa neuvádzajú žiadne dátumy, pilotný plán, ktorý sa vyvinie najskôr v Kostarike, Čile a Peru, sa neskôr rozšíri aj na ďalšie trhy, kde pôsobí Netflix. Na konci procesu budú tí ľudia, ktorí vstúpia do služby pomocou cudzieho hesla, odmietnutí systémom, pokiaľ nemajú status „extra člen“ a niekto nepreberá ich platbu.

loading...
Tags netflix
Predchádzajúci článok Máte poškodenú bankovku? Môžete si ju bezplatne vymeniť
Nasledujúci článok Nosenie respirátorov bude povinné už len v domovoch sociálnych služieb a nemocniciach