sport 1,773 Zobrazení

Neymar si kritiku nevšíma

Neymar sa po svetovom šampionáte v Rusku musí vyrovnávať s vlnou kritiky a posmeškov.
od Pavol 2018-07-25
 

Brazílčan Neymar sa musí po skončení majstrovstiev sveta vo futbale vyrovnávať s obrovskou vlnou kritiky jeho častých pádov.

Najdrahší hráč planéty si z toho ťažkú hlavu nerobí, a tvrdí, že súperi by s ním mohli zaobchádzať opatrnejšie

26-ročný útočník utrpel koncom februára fraktúru kostičky v chodidle, a jeho štart na majstrovstvách sveta v Rusku bol ohrozený. Šampionát napokon stihol, no Brazília vypadla vo štvrťfinále s Belgickom a viac ako futbalovými výkonmi Neymar zaujal hereckými vložkami. Z jeho teatrálnych pádov si robil srandu celý svet. 

Jeho teatrálne gestá už všetci odsúdili, no niektorí si dali aj tú námahu a spočítali, koľkože to presne Neymar strávil v ležiacej polohe počas svetového šampionátu. Bolo to 14 minút a 30 sekúnd.

Dôkazom toho je aj toto video:

"Majstrovstvá sveta pre nás dopadli veľmi smutne. Najväčšie sklamanie mojej doterajšej kariéry, ale je to už minulosť a treba sa pozerať dopredu. Tie vtipy som videl, ale beriem to s nadhľadom. Moja hra je založená na obchádzaní súperov. Snažím sa cez nich prejsť, a keď som rýchlejší, jediná možnosť je faulovať ma." povedal na svoju obranu Neymar.

Neymar si po náročnom programe užíva voľno v rodnej Brazílií a hlavne relaxuje v spoločnosti svojej rodiny, ale ukázal sa aj na finálovom turnaji v pouličnom futbale, ktorého bol tvárou. Predviedol aj niečo zo svojho pravého hráčskeho umenia. Napriek veľkej kritike po celom svete vo svojej domovine zostáva naďalej obrovským vzorom. 

"Som šťastný, že môžem byť idolom pre toľkých svojich krajanov. Dodávajú mi veľkú silu. Tiež ma veľmi teší, že sa streetoví hráči z celého sveta predstavili práve tu v Brazílii." povedal Neymar.
V Brazílii malo zastúpenie aj Slovensko. Hráčky zo Spartaka Myjava dokonca v ženskom turnaji obsadili skvelé tretie miesto, a získali aj takýto cenný suvenír. 

Neymar taktiež vylúčil špekulácie o jeho možnom prestupe z Paris SG.

loading...
Predchádzajúci článok Recitátor Jakubko sa naučil recitovať novú básničku
Nasledujúci článok Slovenskí vedci vynašli nový druh biologicky rozložiteľných plastov