zaujimavosti 0 Zobrazení

Dovolenka v Chorvátsku v ohrození? V krajine prúdko rastú prípady nákazy covidom

Tento rok by dovolenku v Chorvátsku mohol skomplikovať koronavírus
od Pavol 2022-06-18
 

Medzi jednu z najobľúbenejších destinácií Slovákov patrí aj Chorvátsko. No tento rok by dovolenku však mohol skomplikovať koronavírus, ktorý v krajine v posledných dňoch ožíva. Za posledných 24 hodín pribudlo nových 422 prípadov covidu-19. V nemocniciach je však iba zlomok z nich, a to 151 osôb, z toho na prístrojoch iba 7 ľudí. Vzhľadom na počet hospitalizovaných sa jedná o slabší variant koronavírusu, ktorý pre nakazených nie je tak nebezpečný. Napriek tomu ochoreniu podľahli dvaja ľudia, informoval chorvátsky web RTL.

Aj keď sa Slováci pri ceste do Chorvátska už nemusia preukazovať na hraniciach potvrdením o bezinfekčnosti, mali by radšej byť ostražití a správať sa podľa protiepidemických opatrení. Pokiaľ ide o pobyt na mieste, väčšina nariadení je rozvoľnená. Zostala však povinnosť zakrývať si ústa a nos v zdravotných zariadeniach a povinné nosenie rúšok vo všetkých zariadeniach sociálnej starostlivosti.

zdroj/foto: tn.cz, pixabay.com

Predchádzajúci článok Umývate sa každý deň? Odborníci tvrdia, že si tým poškodzujete kožu. Ako často by ste sa mali sprchovať?
Nasledujúci článok Na tejto pumpe cena benzínu prekročila hranicu 2 eur! Podľa odborníkov sa rast cien tak skoro nezastaví