zaujimavosti 5,820 Zobrazení

Mali by ste mať na pamäti zoznam týchto návykov, ktoré vám môžu spôsobiť vrásky

Ak chcete vyzerať mlado mali by ste sa vyvarovať týchto vecí.
od Pavol 2018-07-25
 

Všetci chceme, aby naša pokožka bola hladká a jemná. Kupujeme drahé výrobky na starostlivosť o pleť, ale veľmi často si neuvedomujeme, že aj tie najbežnejšie každodenné činnosti a zvyky môžu narúšať ich pozitívne účinky. Ale ak zmenite svoj životný štýl a správanie, budete mať o 100% väčšiu možnosť obdivovať svoj dokonalý vzhľad v zrkadle, pretože vaša pleť bude bez akýchkoľvek nedostatkov.

Z tohto dôvodu máme pre vás zoznam návykov, ktoré vyvolávajú vznik vrások a chceli by sme sa vami o nich podeliť, aby ste sa proti nim mohli preventívne brániť.

1. Príliš časte umývanie tváre

Je dobré udržiavať vašu pokožku tváre čistú, najmä ak máte mastnú alebo kombinovanú pleť, ktorá je náchylná na akné.

Kozmetológovia neodporúčajú používať peeling viac ako 2-krát za týždeň. Tiež by ste nemali čistiť tvár s mliekom alebo tonikom denne. Tieto činnosti narúšajú prirodzené prostredie pokožky, čo znižuje imunitu kože, vysušuje ju a stáva sa preto prvým dôvodom, prečo sa objavujú vrásky.

2. Spíte tvárou na vankúši

Mnoho ľudí rado spí na svojom bruchu. Týmto však vytláčame a mechanicky poškodzujeme pokožku a zároveň zabraňujeme normálnej cirkulácii, vďaka čomu je pokožka zbavená kyslíka.

Ak chcete minimalizovať riziká, rozhodnite sa pre inú polohu v spánku. V ideálnom prípade by ste mal spať na chrbte s malým vankúšom v tvare klobásy namiesto vankúša. To pomôže, aby vaša pokožka zostala jemnejšia a hladšia. Okrem toho vám to tiež pomôže uvoľniť krčné svaly po náročnom pracovnom dni. Druhá možnosť je spať naboku.

3. Fajčenie

Tu nie je potrebné nič vysvetľovať. Nikotín a decht vysušujú pokožku, čo spôsobuje, že fajčenie je nezlučiteľné s túžbou predĺžiť si mladosť. Výrobcovia cigariet o tom píšu aj na vonkajšej strane balenia cigariet.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Peter Sagan spadol v zjazde, ale 17. etapu Tour de France dokázal dokončiť
Nasledujúci článok Stávka koktavých