zaujimavosti 0 Zobrazení

Na východnom Slovensku padali 4 centimetrové krúpy!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydali výstrahu 2. a 1. stupňa pred búrkami a to predovšetkým na východnom Slovensku.
od Pavol 2018-06-12
 

Búrky sa tak ako uvádza portál imeteo.sk prehnali východným Slovenskom okolo 14-tej hodiny. Najviac tieto výčiny počasia pocítili okresy Sobrance a Michalovce, ktoré dokonca zasiahla supercela.

Supercela mala podľa imeteo.sk výraznú a predovšetkým bleskovú aktivitu. Počas tejto intenzívnej búrky udrelo až 7000 bleskov. Okrem bleskov a výdatných zrážok však východné Slovensko potrápili aj krúpy. Pri Nižnom Nemeckom, na hraniciach s Ukrajinou padali krúpy až s priemerom neuveriteľných 4 centimetre.

Vo Vranove nad Topľou silná búrka zaplavila cesty

Mestom Vranov nad Topľou sa popoludní prehnala silná búrka a mnohé cesty zaplavila voda. Ako TASR informovala hovorkyňa radnice Eva Fedorňáková, intenzívna búrka, ktorá bola sprevádzaná silným vetrom, začala okolo 16.45 h, skončila približne o 17.00 h. "Mestskú časť Čemerné zasiahlo aj krupobitie," spomenula.

Podľa jej ďalších slov mestská polícia zatiaľ nezaznamenala žiadne hlásenia  od občanov. "Zamestnanci oddelenia verejnoprospešných služieb sú v pohotovosti," uzavrela s tým, že doposiaľ žiadne škody nezaznamenali.

loading...
Tags
Predchádzajúci článok Smola a Hrušky natočili v Izraeli letnú novinku Na ceste za inou
Nasledujúci článok Toto sú znamenia zverokruhu, ktoré udržia akékoľvek tajomstvo