zaujimavosti 1,866 Zobrazení

Na východnom Slovensku padali 4 centimetrové krúpy!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydali výstrahu 2. a 1. stupňa pred búrkami a to predovšetkým na východnom Slovensku.
od Pavol 2018-06-12
 

Medzilaborce a blizke okolie sa krúpon  taktiež nevyhli

Počas búrky, ktorá zasiahla Medzilaborce i neďalekú obec Čabalovce, padali približne trojcentimetrové krúpy. Polhodinová prietrž mračien začala okolo 15.30 h. "Zaznamenali sme krúpy s priemerom približne tri centimetre," povedal pre TASR primátor Vladislav Višňovský s tým, že pravdepodobne išlo o lokálnu búrku. Neboli zaznamenané žiadne škody.

Podobný scenár pre TASR potvrdila aj starostka obce Čabalovce Helena Zjanová. "Padali krúpy vo veľkosti približne 2,5 až tri centimetre. Doteraz škody nikto nenahlásil. Prešla som obec, zatiaľ viditeľné škody na našom majetku nemáme," poznamenala s tým, že prípadné škody sa s najväčšou pravdepodobnosťou prejavia na úrode. Podľa jej ďalších slov sa mierne zdvihla hladina miestneho potoka. "Máme protipovodňové opatrenia, tak toto nám tiež robí určitú funkciu," uzavrela.

Popadané stromy sa postarali o prácu hasičom

Hasiči na východe Slovenska zasahovali počas búrok na dvoch miestach v Prešovskom kraji. Ako TASR informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, zvýšenú hladinu vody zaznamenali na kruhovom objazde a prístupovej ceste do areálu firmy zaoberajúcej sa výrobou mäsa v meste Bardejov. "Jednotka vodu odčerpala a sprístupnila prechod motorovým vozidlám," doplnil.

Hasičské záchranné zložky boli privolané aj k popadaným stromom za obcou Stakčín v smere na vodárenskú nádrž Starina v Sninskom okrese. "V úseku približne 50 až 60 metrov boli popadané tri stromy," priblížil. Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ v Košiciach pre TASR uviedol, že v kraji v súvislosti s nepriaznivým počasím výjazdy nemali.

loading...
Tags
Predchádzajúci článok Smola a Hrušky natočili v Izraeli letnú novinku Na ceste za inou
Nasledujúci článok Toto sú znamenia zverokruhu, ktoré udržia akékoľvek tajomstvo