zaujimavosti

Horúčavy končia? Na Slovensko mieria vlny búrok a výdatných zrážok

Očakávajú sa výdatnejšie zrážky, ktoré nielen naše územie tak urgentne potrebuje
od Pavol 2022-07-29
 

Nadchádzajúce hodiny nás čakajú zrážky a počas víkendu presun plytkej tlakovej níže prinesie do našej oblasti konečne výdatnejšie zrážky. Spadnúť by mohlo aj niekoľko desiatok milimetrov, informuje o tom portál imeteo.sk.

Počasie sa v našej oblasti zásadne zmení v piatok. Nad strednú Európu totiž postúpi studený front, ktorý v porovnaní s predchádzajúcimi frontami, ktoré prinášali búrky a zrážky bude iný. Tento studený front sa nad strednou Európou zvlní a vlniť sa tu bude až do nedele, čo prinesie oveľa výdatnejšie zrážky. 

V piatok popoludní treba postupne predovšetkým na západnom a strednom Slovensku očakávať tvorbu kopovitej oblačnosti a postupne sa začnú vytvárať predfrontálne prehánky a búrky. Prehánky a búrky prinesú najmä zrážky, ale v jadrách jednotlivých búrkových buniek sa môže vyskytovať aj krupobitie. Na juhu územia bude stále teplo a teploty sa môžu dostať až k hodnotám okolo +33 °C.

Nadchádzajúci víkend, ktorý nás čaká bude iný ako uplynulé víkendy. Prudko sa ochladí a čaká nás sychravý a upršaný víkend. Cez víkend čakajte s ochladením aj o 10 °C. Maximálne teploty sa budú pohybovať od +17 °C na severe, po +27 °C na juhu krajiny.

zdroj/foto: imeteo.sk, pixabay.com

Predchádzajúci článok Dievčatko z legendárnej reklamy na Kofole sa vracia. Spoznali by ste herečku po 20 rokoch?
Nasledujúci článok V susednom Česku dostanú domácnosti 650 eur na drahé energie, čo čaká slovenské domácnosti?