zaujimavosti

V susednom Česku dostanú domácnosti 650 eur na drahé energie, čo čaká slovenské domácnosti?

Najbližšie 2 či 3 roky čakajú domácnosti v celej Európskej únii (EÚ) drahé energie a obmedzenie spotreby
od Pavol 2022-07-29
 

Najbližšie 2 či 3 roky čakajú domácnosti v celej Európskej únii (EÚ) drahé energie a obmedzenie spotreby, a tak vlády hľadajú rôzne možnosti, ako im pomôcť finančne prežiť ťažké časy. Česká vláda z tohto dôvodu spustí finančnú pomoc pre domácnosti od októbra 2022. Súčasťou takzvanej úspornej tarify má byť príspevok na elektrinu, plyn i teplo. Najviac získajú od štátu domácnosti, kde sa kúri elektrinou a na plyne varia a ohrievajú ním vodu, informuje o tom český portál hn.cz

Príspevok, ktorý dostanú české domácnosti pokrýva nasledujúcu vykurovaciu sezónu a má platiť od 1. októbra 2022 do 1. apríla 2023 s tým, že môže byť prípadne predĺžená. Odpúšťa poplatky za obnoviteľné zdroje energie (OZE), tie nebudú účtované od októbra 2022 do decembra 2023. Oproti minulým opatreniam sa tak štátna pomoc netýka iba nízkopríjmových domácností, ale skutočne každého. Na jednu domácnosť by sa mal príspevok vyšplhať do 16-tisíc korún (zhruba 650 eur). Ako bojuje s vysokými energiami naša vláda? 

Pokračovanie na ďalšej strane...

Predchádzajúci článok Horúčavy končia? Na Slovensko mieria vlny búrok a výdatných zrážok
Nasledujúci článok Prieskum ukázal, že na Slovensku platíte za 1GB mobilných dát až 2,54 €, ako sú na tom susedné krajiny?