zaujimavosti 1,099 Zobrazení

Pápež František kritizoval poplatky za sobáše a krsty

Kritika kňazov za vyberanie peňazí za sobáš a krst
od Pavol 2018-08-01
 

Pápež František kritizoval praktiky kňazov, ktorí vyberajú peniaze za sobáš a krst.

Pápež František kritizoval, že niektoré farnosti sa menia na "obchodné domy" a pýtajú peniaze za slávnosti, akými sú krsty a svadby.

Pápež sa odrazil od toho, ako keď Ježiš vyhnal kupcov z chrámu, "pretože oni premenil modlitebňu v brloh lupičov" a potom odsúdil ako teraz kňazi môžu spôsobiť škandál so svojimi zvykmi.

"Koľkokrát sme vstúpili do cirkvi, a videli sme zoznam cien za krst, požehnanie, svadbu. A ľudia sú šokovaní," povedal pápež.

Pápežova skúsenosť

Samotný pápež František povedal, že mal osobnú skúsenosť, predtým ako sa mal stať kňazom, poznal istého pastora, ktorý robil jednému mladému páru pred sobášom problémy. Snúbenci žiadali normálnu 40-minútovú svätú omšu. Pastor však s tým nesúhlasil, pretože chcel odslúžiť čo najviac 20-minútových omší. Viac omší, väčší zárobok. Snúbenci si museli nakoniec za klasickú dlhú omšu priplatiť dvojnásobok.

“A aby sa zosobášili museli zaplatiť dve smeny!”, a to je “hriech”.

Pápež potom odporučil veriacim, že keď vidia taktéto praktiky "mali by mať odvahu povedať to farskému kňazovi - tvárou v tvár".

“Existujú len dve veci, ktoré Boží ľud nikdy neodpustí: Kňaza zamilovaného do peňazí a kňaza, ktorý ubližuje ľuďom”, dodal v závere pápež František.

Poukázal tiež na to, že cirkev ani v cirkvi nemôžu byť špekulanti, pretože "spasenie je zadarmo".

zdroj: http://noticialibre.com/2014/11/22/el-papa-denuncia-el-cobro-de-bodas-y-bautizos-en-las-iglesias/  foto: tasr

loading...
Predchádzajúci článok Krásny príbeh šikanovaného chlapca a jeho adoptovanej mačky s rovnakým vzácnym úkazom
Nasledujúci článok Plyšový medveď rozdáva objatia