zaujimavosti 4,909 Zobrazení

8 'odporných' zvykov, ktoré v skutočnosti vôbec nie sú zlé!

Zlozvyky, ktoré ak robíte neškodia vám
od Pavol 2018-08-07
 

Hoci sme všetci počuli, že trvá 21 dní, kým sa určitá činnosť stane zvykom, toto tvrdenie sa v praxi nepotvrdilo. Podľa najnovších štúdií budete potrebovať aspoň 66 dní, kým sa nový spôsob správania stane automatickým. Avšak, nie všetky nevhodné návyky sú naozaj tak hrozné, ako sme si zvykli o nich myslieť.

Máme preto pre vás zoznam najbežnejších "odporných" návykov, ktoré spravidla všetci máme a ktoré sú v skutočnosti dobré pre naše zdravie!

1. Močenie v sprche

Možno je nevhodné o tom hovoriť, ale vedci zistili, že takmer 75% ľudí to urobilo aspoň raz v živote.

V skutočnosti sa nemusíte hanbiť - kyselina močová a čpavok vo Vašej sprche môžu pomôcť zabrániť vzniku hubových infekcií vašich nôh. Tiež, ak sa rozhodnete močiť pri sprchovaní, môžete ušetriť peniaze za vodu a toaletný papier.

2. Pľuvanie

Pľuvanie môže vyzerať nechutne, zvlášť ak sa to deje na verejných miestach. Avšak, keď cvičíte, môže vám to pomôcť ľahšie dýchať.

Normálne dýchate nosom - ohrievate vzduch a zvyšujete jeho vlhkosť, čím umožňujete telu absorbovať kyslík účinnejšie. Ale keď cvičíte, máte tendenciu dýchať cez Vaše ústa a to spôsobuje, že produkujete viac slín, ktoré zasahujú do Vašich dýchacích vzorcov. Preto je úplne normálne sa zbaviť nadmerného hlienu produkovaného pri behaní tým, že ho vypľuje.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Tags zlozvyky
Predchádzajúci článok Cristiano Ronaldo vypredal zásoby dresov Juventusu za mesiac
Nasledujúci článok Audi víta ženy v Saudskej Arábii na sedadle vodiča