sport 0 Zobrazení

Chlapec zlomil v plávaní viac ako 20-ročný rekord Michaela Phelpsa

Tento 10-ročný chlapec porazil Michaela Phelpsa v jeho plaveckom rekorde
od Pavol 2018-08-09
 

Clark Kent Apuda má len 10 rokov, ale urobil medzinárodný rekord v plávaní, keďže porazil jeden z najdlhších záznamov o plávaní Michaela Phelpsa.

Zrejme všetci poznáte fenomenálneho plavca, akým je Michael Phelps. Je držiteľom niekoľkých neuveriteľných rekordov a tiež má v zbierke obrovské množstvo medailí z najväčších podujatí, akými sú olympijské hry či majstrovstvá sveta. Považuje sa za najlepšieho plavca v celej histórii, no zdá sa, že sa rodí jeho nasledovník.

V roku 1995 Phelps - ktorý je jedným z "najúspešnejších a oslavovaných olympionikov všetkých čias" - 100 metrového motýlika zaplával s časom 1:10:48. Clark práve porazil tento čas a preplával ho za 1:09:38.

“Je to 100-vka motýlik a podarilo sa mu zlomiť tento rekord o viac ako sekundu. V plávaní je to ohromný rozdiel. A nielen to, prekonal sám seba o viac ako 5 sekúnd,” povedal generálny riaditeľ súťaže.

Priatelia mu hovoria “Superman”. Clark sa vyjadril, že Phelpsov rekord chcel zlomiť už od doby, kedy začal so súťažným plávaním, vo veku 7 rokov. Dúfa, že jedného dňa sa mu podarí prebojovať sa až na olympijské hry.

Pokračovanie na ďalšej strane... 

loading...
Predchádzajúci článok Slováci na Hlinka Gretzky Cupe zdolali Švajčiarsko
Nasledujúci článok Toto je definitívny program Slovákov na MS 2019