zdravie 9,155 Zobrazení

Lieky proti bolesti spôsobujú tisíce úmrtí ročne

Tlačová agentúra Reuters nedávno publikovala článok, ktorý odhalil zistenia o liekoch proti bolestiam.
od Pavol 2018-08-10
 

Podľa nedávneho článku Reuters, lieky proti bolesti zvyšujú riziko srdcového infarktu, rovnako ako lieky, ktoré boli stiahnuté z trhu vzhľadom na ich nebezpečenstvo.

Kým v Spojených štátoch amerických lieky s vysokou dávkou látky, ktorá tlmí bolesť, považujú za nebezpečné a sťahujú ich z trhu, u nás sa kupujú na kvantá.

Nové nariadenie pre amerických lekárov znie jasne. Nemajú predpisovať kombinované lieky s vysokým obsahom paracetamolu - látky, ktorá utišuje bolesť. Dávka väčšia ako 325 miligramov vraj môže spustiť problémy s pečeňou.

Prečo sa užívajú lieky proti bolesti?

Dnes mnoho ľudí trpí zápalmi a bolesťami. Niekedy sú ľudia schopní zmierniť zápaly a bolesti znížením stresu, znížením chemickej expozície a zmenou stravovania. Avšak bolesť môže byť neznesiteľná a mnohí ju chcú ihneď zastaviť.

V tomto prípade ľudia užívajú lieky proti bolesti, ako je ibuprofén.

Bohužiaľ, ľudia si neuvedomujú, že aj keď bolesť prejde, tieto lieky pomaly zabíjajú naše telo.

Ibuprofen, petrochemický derivát, zvyšuje riziko srdcového infarktu a srdcovej mortality. Môže dokonca spôsobiť úmrtnosť v kombinácii s aspirínom. Ibuprofen je tiež spojený s nasledujúcimi zdravotnými problémami:

  1. poškodenia DNA
  2. potraty
  3. anémia
  4. úmrtnosť na chrípku
  5. ohluchnutie
  6. vysoký krvný tlak

Okrem ibuprofenu mnohé iné nesteroidné protizápalové lieky zvyšujú riziko srdcového infarktu a úmrtnosti. Avšak nájdenie úľavy od bolesti je veľmi dôležité, takže musíte poznať prirodzené alternatívy umelých liekov proti bolestiam.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Nový slovenský thriller Dôverný nepriateľ
Nasledujúci článok 5 TOP vtipov o blondínkach