zaujimavosti 0 Zobrazení

Nezostávajte so svojím partnerom len kvôli vašim deťom: zničíte im život

Myslíte si, že robíte dobre ak zostávate s partnerom len kvôli deťom?
od Pavol 2018-06-15
 

Existujú páry, ktoré hoci sa nemilujú zostávajú naďalej spolu. Žijú nešťastní vo vzťahu iba "pre dobro svojich detí". Ale je to zdravé? Podľa psychologičky, detí predstavujú zodpovednosť a rozvod vzbudzuje u rodičoch veľkú vinu. Okrem toho majú pocit, že zlyhali vo svojich cieľoch, a tak sklamú svoje deti tým, že nebudú úplnou rodinou.

To vedie k nezdravým situáciám a toxickej rodinnej atmosfére. Najlepší spôsob, ako potešiť deti, je byť šťastnými rodičmi, niečo nemožné, ak už nemilujete svojho partnera. Čo sa stane, keď zostane pár bez lásky? Tu sú najčastejšie situácie:

1. Deti sa cítia vinné

Detí si neuvedomujú situáciu, ktorú prežívajú ich rodičia, kvôli tomu si zvyčajne myslia, že hádky medzi ními sú ich vinnou. Nedokážu predstierať šťastie ani kľud pred deťmi, a akoľkovek sa snažia, vždy sa objaví mrzutosť, ktorá spôsobí, že deti sa cítia zodpovedné za túto situáciu.

2. Deti vyrástajú so strachom

Napätie medzi rodičmi a nešťastie ich milostného života spôsobuje u detí zlý emočný vývoj. Keď vidia nedostatok úcty a nedostatok lásky medzi párom, deti sa boja vyjadrovať; tiež žijú tisíckami neistôt a prejavom úzkosti, stresu a ťažkostí so socializáciou.

loading...
Predchádzajúci článok Španielsky hit od skupiny Morat 'Cuando Nadie Ve'
Nasledujúci článok Dávajte pozor: toto sú príznaky, že dieťa je týrané