cestovanie 5,562 Zobrazení

Šokujúci účet za 2 kávy a vodu zaplatil turista v Benátkach

Chystáte sa do Benátok? Dávajte si pozor, aby ste nedostali takýto vysoký účet, ak si dáte kávu
od Pavol 2018-08-15
 

Turista bol šokovaný, keď zistil, že mu bolo zaúčtovaných 43 € za dve kávy a dve fľaše minerálnej vody v kaviarni v Benátkach.

Čilský turista Juan Carlos Bustamante, ktorý žije v Taliansku, bol pri návšteve Caffe Lavena, historickej barokovej kaviarne v Piazza San Marco (námestie svätého Marka) ohromený z poplatkov - 11,50 € za každú šálku kávy a 10 € za každú fľašu minerálky s objemom 0,25 l. Minulý týždeň zverejnil na sociálnych sieťach fotku svojej účtenky za 43 €, ktorá bola zdieľaná takmer 10 000 krát a mala viac ako 1000 komentárov, pretože to vyvolalo diskusiu o cenách cestovného ruchu v Benátkach.

Bustamante, ktorý to komentoval pod svojim príspevkom na Facebooku, napísal: "Neviem, čo si myslíte, ale € 43 eur za dve kávy a dve fľaše s vodou sú neuveriteľné."

 

Hovorca spoločnosti Caffe Lavena však obhajoval svoje ceny a povedal, že dodatočný poplatok je jasne uvedený v ponuke a tí, ktorí hľadajú lacnejšiu korekciu kofeínu, si môžu kúpiť kávu pri vstupnom bare iba za 1,25 EUR. Dodal: "Ak chcú sedieť vonku a vychutnať si hudbu orchestra, pozerať sa na zvonicu a baziliku svätého Marka, potom platia za úplne iný zážitok."

Samotnú účtenku a pokračovanie článku na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Vystúpenie týchto maturantov je famózne!
Nasledujúci článok Nenechávajte deti v autách!