zaujimavosti 0 Zobrazení

Na slovenských cestách opäť stretnete vozidlá Street View od Google

Google Street View opäť na Slovensku, tentokrát aj s 3D kamerou!
od Igor 2018-06-16
 

Autá služby Google StreetView opäť vyrazia na slovenské cesty, aby zmapovali zmeny, ktoré sa medzičasom udiali v mestách, obciach a na cestách. Už o niekoľko týždňov či mesiacov by sme sa mohli dočkať presnejších a aktuálnych fotografií. Samotné Mapy od spoločnosti Google obsahujú aj nové stavby, ale StreetView zobrazuje údaje spred niekoľkých rokov.

Napríklad v Bratislave zobrazuje starú autobusovú stanicu Mlynské Nivy, ktorá už dnes nestojí. Naopak, neobsahuje fotografie novovybudovaného Twin City na rovnakej ulici. V samotných mapách od rovnakej spoločnosti pritom tieto nové stavby už figurujú vo výnimočných detailoch vďaka satelitným záberom, dokonca aj v 3D režime.

Služba Street View na Slovensku funguje od roku 2012. Okrem Slovenska je dostupná aj vo viac ako 85 krajinách sveta, vrátane územia Arktídy a Antarktídy. Služba umožňuje zobraziť 360-stupňové snímky rôznych ulíc a prírodných a kultúrny ch pamiatok. Všetky snímky sa okrem služby Mapy Google nachádzajú aj v bohatšej a interaktívnejšej aplikácii Google Earth.

loading...
Predchádzajúci článok Dávajte pozor: toto sú príznaky, že dieťa je týrané
Nasledujúci článok Cristiano Ronaldo, rovnaký ako Pelé na svetových pohároch