sport 2,146 Zobrazení

Reakcia ŠK Slovan na incidenty vo Viedni

ŠK Slovan Bratislava sa rozhodol reagovať na medializované informácie o incidentoch vo Viedni pred odvetou 3. predkola Európskej ligy s miestnym Rapidom
od Igor 2018-08-17
 

Zhruba 600 fanúšikov ŠK Slovan Bratislava nepustila rakúska polícia na štadión na štvrtkovú odvetu 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 vo Viedni proti domácemu Rapidu.

Početná skupina najskôr zastavila vlak metra v blízkosti stanice Schönbrunn, časť fanúšikov spôsobila škodu ne benzínovom čerpadle. Jedna policajtka pri výtržnostiach utrpela zlomeninu holennej kosti.

Podľa agentúry APA nepustila rakúska polícia časť fanúšikov už cez hranice. Desiatich poslala naspäť po tom, čo im v autách našla kovové tyče, boxery, pieskové rukavice, či obušky.

Hovorca polície Patrick Maierhofer informoval aj o krádeži na benzínovom čerpadle na Linzer Strasse, kde mali fanúšikovia ukradnúť tovar a spôsobiť tak majiteľovi škodu za niekoľko stoviek eur. Polícia však neskôr páchateľov zadržala a identifikovala.

Výtržnosti sa udiali aj na iných miestach, poškodené boli tri súpravy metra a polícia použila aj slzný plyn. Podľa hovorcu museli dvoch policajtov ošetriť.

Stanovisko ŠK Slovan Brtislava na tento incident priniesol denník Šport.sk a jeho znenie si môžete pozrieť na nasledujúcej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Pokiaľ si zapínate klimatizáciu okamžite po naštartovaní auta, hneď s tým prestaňte!
Nasledujúci článok Muž začal pred 40 rokmi sadiť 3 rastliny denne na potápajúcom sa ostrove