zaujimavosti 543 Zobrazení

Plastové slamky v McDonald‘s už nedostanete!

V Mcdonalde dostavajú prednosť papierové slamky!
od Igor 2018-06-17
 

Fastfoodový reťazec McDonald's prestane vo svojich pobočkách vo Veľkej Británii a v Írsku ponúkať plastové slamky. Zaradil sa tak po boku spoločností ako Waitrose, Costa Coffee alebo Wagamama, ktoré na ostrovoch už jednorazové plastové slamky prestali ponúkať.

Reťazec tak pružne reaguje na návrh britskej vlády, ktorá pred dvoma mesiacmi navrhla plošný zákaz plastových slamiek a vatových tyčiniek.

McDonald‘s začne plastové slamky nahrádzať papierovými variantmi od septembra tohto roku. Urobí tak postupne vo všetkých 1 361 reštauráciách, ktoré v Británii prevádzkuje.

Podľa zástupcov firmy ide o reakciu na odkazy zákazníkov, ktorí sa tejto zmeny dožadovali. Reťazec totiž papierové slamky už testoval vo vybraných predajniach a dočkal sa pozitívne odozvy.

Nadväzuje tak na súčasný trend nahrádzania jednorazových plastových výrobkov recyklovateľnými variantmi. Stovky tisíc kusov týchto plastov končí v oceánoch. Len na britských ostrovoch McDonald‘s denne použije 1,8 milióna slamiek.

Jeho rozhodnutie bude teda signifikantné zmenou, ktorá by mohla inšpirovať ďalšie veľké reťazce. Americký fastfoodový gigant bude papierová slamky testovať aj v USA, Francúzsku a Nórsku, ich stiahnutie však ohlásil zatiaľ len v Británii a Írsku. A možno o pár rokov sa dočkáme aj na Slovensku.

loading...
Predchádzajúci článok Fínsko: Pohlavný styk azylanta s 10-ročnou dievčinou nie je znásilnenie
Nasledujúci článok Toto ste netušili! Žena môže otehotnieť počas toho ako je tehotná