zaujimavosti 721 Zobrazení

Reklamy na Youtube sa nebudú dať preskočiť

Reklamy, ktoré sa dajú vypnúť po 5 sekundách nahradia nepreskočiteľné.
od Pavol 2018-08-27
 

Čoskoro uvidíte na Youtube menej tlačidiel typu "Preskočiť reklamu".

Vo videu, ktoré bolo uverejnené na oficiálnom kanále Creator Insider, YouTube oznámil veľkú zmenu pre svojich partnerov YouTube.

Akýkoľvek kanál, ktorý môže speňažiť svoje videá, bude čoskoro schopný implementovať reklamy bez možnosti preskočenia.

V oznámení o videu YouTube poukazuje na to, že inzerenti platia viac peňazí za reklamy, ktoré nie sú preskočiteľné, čo na druhej strane znamená viac peňazí pre tvorcov, ktorí tieto reklamy spúšťajú.

Začiatkom tohto roka služba YouTube nastavila maximálnu dĺžku videa pre reklamy bez možnosti preskočenia o 15-20 sekúnd, v závislosti od polohy diváka.

To znamená žiadne tlačidlo na preskočenie reklamy, žiadne 5 sekundové reklamy, ale dlhšie reklamné video. Doteraz mohli niečo podobné využívať len vybrané YouTube kanály.

Kým viac peňazí pre tvorcov videí znie dobre, značné množstvo komentárov pod videom, ktorým oznámili túto novinku poukazuje na to, že ich diváci môžu úplne odísť od ich videa namiesto toho, aby čakali na dokončenie reklamy bez možnosti preskočenia, čím by im zamietli akékoľvek príjmy z reklamy od tohto diváka.

Všetky staršie videá, ktoré mali povolené TrueView reklamy s preskočením po 5 sekundách sa nahradia za nové bez tejto možnosti.

Reklamy bez možnosti preskočenia pre všetkých tvorcov sa začnú spúšťať už budúci týždeň.

zdroj: https://mashable.com/2018/08/24/youtube-non-skippable-ads/

loading...
Predchádzajúci článok T-Mobile pod útokom hackerov
Nasledujúci článok Neuveriteľné video: Otec, ktorý tancuje so svojím autistickým synom