zaujimavosti 0 Zobrazení

Prečo nenabíjať mobilný telefón cez noc?

Dôvody, pre ktoré by ste radšej svoj telefón nemali nabíjať cez noc
od Pavol 2018-09-06
 

Ak svoj mobilný telefón nechávate nabíjať počas celej noci, po prečítaní tohto článku to pravdepodobne prestanete robiť!

Väčšina z vás predtým ako sa uloží do postele si necháva nabíjať svoj mobilný telefón. Ale ak chcete, aby vám pár rokov váš mobilný telefón vydržal, tak by ste to mali prestať robiť čo najskôr.

Podľa odborníkov je najoptimálnejším spôsobom nabíjania krátke nabitie cez deň. Navyše, väčšina telefónov sa dokáže nabiť v priebehu dvoch hodín.

Keď si uvedomíte, že priemerný spánok trvá 6 hodín a váš mobilný telefón sa nabíja, zostane na nabíjačke trikrát viac času, než je potrebné. Navyše si veľa ľudí neuvedomuje, že nabíjanie telefónu na 100% nie je tou najlepšou voľbou. Váš telefón totiž vydrží najdlhšie, ak ho nabijete maximálne do 80%.

Po akej dobe sa ničí batéria v mobilnom telefóne

Telefón sa nabije priemerne do dvoch hodín. Ak spíte denne 6 hodín, znamená to, že na vašej nabíjačke bude telefón o 4 hodiny dlhšie, než by mal byť.

Áno, je pravda, že softvér síce zabráni nadmernému nabíjaniu, ale je tu niečo, čomu bohužiaľ pri spaní nezabránite a tým je teplo. Ak nabíjate pri vysokej teplote telefón na 100%, čoskoro sa so svojou batériou môžete rozlúčiť.

Ak si potrpíte na dlhodobú funkčnosť vášho telefónu, odporúčame vám, aby ste cez noc svoj telefón nenechávali na nabíjačke.

 

 

loading...
Predchádzajúci článok Od tragickej smrti Paula Walkera uplynulo už takmer 5 rokov. Jeho matka teraz prichádza so šokujúcim odhalením
Nasledujúci článok Ako zvierate päsť prezradí veľa o vašej osobnosti. Skúste to a budete prekvapení