cestovanie 0 Zobrazení

Prevrat v leteckej doprave: Lehátka v lietadle a 20 hodinový let realitou!

Austrália - Európa za 20 hodín, priamy let s možnosťou ležania.
od Igor 2018-09-09
 

Dvadsaťhodinový let zo Sydney do Londýna nie je zrejme otázkou ďalekej budúcnosti. Austrálske aerolinky Qantas tvrdia, že by sa mohol spustiť už v roku 2022. Nepredstaviteľne dlhá cesta sa ale zrejme nezaobíde bez modifikácií interiéru lietadiel, pasažieri by mohli mať k dispozícii nielen spacie zónu s poschodovými posteľami, ale aj bar alebo telocvičňu, píše server Bloomberg.

Rok potom, čo šéf aeroliniek Qantas Alan Joyce vyzval spoločnosti Boeing a Airbus, aby navrhli lietadlo, ktoré by tak dlhú cestu zvládlo, je, zdá sa, hotovo. "Sme spokojní, pretože zrejme máme stroje, ktoré by trasu mohli zvládnuť," uviedol Joyce. Pokiaľ bude projekt nazvaný Sunrise úspešný a linka zo Sydney do Londýna obstojí, mohli by nasledovať ďalšie priame spojenia z Austrálie do Európy, Ameriky i Afriky.

Qantas aj výrobcovia lietadiel snívajú o interiéroch kabín, ktoré by cestujúcim na dlhej ceste poskytovali dostatočný komfort. Počíta sa preto napríklad so spacou zónou s poschodovými posteľami alebo aj priestorom, kde si budú môcť pasažieri zacvičiť. "Je výzvou pre nás všetkých premýšľať mimo zabehnutých štandardov. Ponúka sa mnoho možností, ako priestor v lietadlách využiť, či už ako telocvičňu, bar alebo jasle. Boeing aj Airbus sú ohľadom nápadov veľmi kreatívne," dodal Joyce.

Pokračovanie a vizualizácie na ďalšej strane....

loading...
Predchádzajúci článok Slovenskí futbalisti prehrali v Lige národov na Ukrajine
Nasledujúci článok Mladomanželka