pribehy 4,095 Zobrazení

Nemocnica udelila 'čestnú prehliadku' mužovi, ktorý daroval orgány

Muža posledný raz odprevádza na darcovstvo orgánov celá nemocnica
od Pavol 2018-09-11
 

41-ročný otec 3 malých detí prišiel o život dosť nečakane. Jeho rodina zostala zarmútená tragickou stratou a musela pokračovať bez svojho milovaného manžela a otca, ale v dôsledku žiaľu sa objavil silný moment.

Cletus Schnieders III večeral so svojou rodinou 19. júna, keď ich zasiahla tragédia. Začal sa dusiť jedlom a najskôr jeho manželka Carrie netušila, čo sa deje. "Bola som v druhej miestnosti rozprávala som sa s Cletussom a bola som naštvaná, pretože mi neodpovedal," spomína jeho manželka. "Keď som k nemu prišla, uvedomila som si, že sa dusí. Potom skolaboval."

Carrie zavolala 911 a okamžite začala s ožívovaním, ale po dvoch dňoch v nemocnici jej manžel zomrel. Clete sa stal vhodným darcom orgánov, to znamenalo, že Carrie sa musela rozhodnúť čo urobí - a toto rozhodnutie nakoniec zachránilo tri životy prostredníctvom darcovstva orgánov (obličiek a pečene) a dotklo sa celkom 50 ľudí v núdzi. Na ceste do operačnej miestnosti dokázala Carrie zachytiť neuveriteľný okamih, keď viac ako 150 nemocničných pracovníkov, zdravotných sestier, rodiny a priatelia zapratali chodbu, aby vzdali úctu mužovi, ktorý má zachrániť toľko životov.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok 17-ročný chlapec bol 20 minút mŕtvy!
Nasledujúci článok Kde zohnať a koľko stoja lístky na MS 2019 v hokeji?