zdravie 2,925 Zobrazení

Šokujúce: zabúdanie je dôkazom vysokej inteligencie!

Vedci odhalili šokujúcu skutočnosť, zabúdanie je dôkazom vysokej inteligencie!
od Pavol 2018-09-14
 

Dokonalá pamäť zľahčuje život, najmä počas štúdia. Každý neznáša ten pocit, keď si nedokáže zapamätať to, čo sa naučil – naša pamäť občas vynecháva – zabúdame navyše na dôležité sviatky, udalosti, nepamätáme si priezvisko, alebo napríklad, ideme na nákup a zabudneme kúpiť to najdôležitejšie…

Podľa názoru odborníkov nie je zabúdanie až tak strašné! Samozrejme, že nemyslíme Alzheimerovu chorobu v pokročilom štádiu, reč je o prirodzenom procese mozgu, vďaka ktorému sme večer … múdrejší!

K tomuto záveru dospeli výskumníci z Neurón Journal. Výskumy, ktoré vykonali profesori z Univerzity v Toronte, preukázali, že vysoká inteligencia nemá nič spoločné s vysokou inteligenciou! Navyše, zabúdanie maličkostí a detailov má kľúčový význam pre prácu mozgu.

Podľa niektorých odborníkov, mozog funguje efektívnejšie, keď “zahodí” detaily a sústredí sa na udalosti z väčšej perspektívy. Hippocampus, ktorý zodpovedá za pamäť, si sám vyberá, čo sa oplatí si zapamätať a na čo by sme naopak nemali plytvať energiou.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Vtipy o manželoch
Nasledujúci článok Rytmus vymazal spoločné fotky s Darou - takto zareagovala Dara!