pribehy 0 Zobrazení

Táto predpoveď počasia o hurikáne Florence odhalila desivé zábery

Meteorológovia v USA pripravili dychberúcu animáciu, čo môže tento hurikán spôsobiť!
od Pavol 2018-09-14
 

Meteorológovia USA zverejnili predpoveď počasia o tom, čo môže spôsobiť hurikán Florence. Spracovali dychberúcu animáciu toho, ako dramaticky to môže vyzerať počas vyčínania hurikánu.

Ozrutný hurikán Florence ohrozuje východné pobrežie Spojených štátov amerických. Jeho aktivita má potenciál spôsobiť prietrž mračien a spustiť prívalové dažde, z čoho následne začne vznikať čoraz nebezpečnejšia povodeň. Hladina môže nabrať výšku až niekoľkých metrov nad zemou.

A niečo také bude mať katastrofálne následky na domy, autá či akýkoľvek iný majetok miestnych, ktorý nestihnú odniesť do bezpečia. The Weather Channel preto zverejnil dychberúcu animáciu toho, čo už pomaličky, ale isto začína v niektorých častiach americkej Karolíny. Toto tam môže hurikán čoskoro spôsobiť.

Odborníci predpokladajú, že hladina vody v uliciach naberie výšku až cez závratné 3 metre. Všetko vraj záleží od okolností alebo aktivity hurikánu Florence.

Tak či tak, ani v jednom prípade nepôjde o prechádzku v ružovej záhrade. Každý jeden potenciálny scenár počíta s obrovskými stratami na majetkoch. Keď sa do toho oprie ešte aj silný vietor, recept na dokonalú katastrofu je na svete.

Samotné video nájdete na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Slonia slza
Nasledujúci článok Vo vesmíre sa bude dať pripiť na výhľad už aj bublinkami