zdravie 0 Zobrazení

Aloe Vera - spoznajte jej liečivú silu

Aké má liečivé účinky aloe vera?
od Igor 2018-09-17
 

Mnohí z nás pestujú túto krásnu sukulentnú rastlinu doma bez toho, aby vedeli že majú v kvetináči hotovú lekáreň. Po aloe vera väčšinou siahame, keď sa v lete spálime na dovolenke. Zbystrite, táto rastlina toho totiž vie rozhodne viac. Môže pomôcť s vysušenou pokožkou a vlasmi, pri liečbe akné, alebo taktieá upraviť zažívanie.

Keď v roku 1323 pred našim letopočtom balzamovali egyptskí lekári telo mŕtveho kráľa Tutanchamóna, potierali po vybratí orgánov vnútrajšok jeho telesnej schránky zeleným gélom, ktorý nazývali krv bohov. Toto označenie patrilo po stáročia výťažku z rastliny aloe vera a vďaka nej „prežili“ mnohé egyptské múmie až do dnešných čias. Egypťania poznali liečivé účinky aloe vera tisícky rokov dozadu. Kráľovné Nefertiti a Kleopatra používali šťavu vylisovanú z ich listov k omladeniu a skrášleniu pleti. O niečo neskôr sa aloe spomína v Biblií, konkrétne v Jánovom evanieliu, podľa ktorého pred pohrebom potierala touto rastlinou Mária Magdaléna telo Ježiša. Neobišiel sa bez nej ani Alexander Veľký, ktorý liečivou aloe hojil rany svojich vojakov. Krištof Kolumbus vozil aloe na všetky námornícke výpravy. Slúžila mu ako zelená lekáreň na množstvo ochorení. Mahatmá Gándhí jedol dužinu z aloe pri pôstoch. Takto by sme mohli pokračovať, no prenesieme sa do súčasnosti.

Aloe vera je vhodná pre zdravý životný štýl, domácu liečbu, výrobu produktov pre krásu a zdravie a tiež pre lákavé recepty, ktoré uzdravujú a udivujú svojimi účinkami. Pre rast potrebuje ľahkú priepustnú pôdu a veľa svetla. Ideálna teplota v lete je okolo 25 stupňov. Škodí jej príliš veľa vody a priame slnečné svetlo v lete. Počas zimného obdobia je treba menej zalievať, počas roka zalievať raz za týždeň. Po dvoch týždňoch je potrebné aj prihnojiť.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Tags aloe vera
Predchádzajúci článok Močenie po sexe má dosť jasný zdravotný dôvod
Nasledujúci článok Starí rodičia, ktorí žijú so svojimi vnúčatami, žijú dlhšie