zaujimavosti 4,989 Zobrazení

Prevratné zmeny v Slovenskej pošte - konečne prichádza na pošty 21. storočie

K zmenám hodným 21. storočia pristúpi Slovenská pošta z dôvodu miliónových strát v roku 2018
od Igor 2018-09-28
 

Slovenská pošta konečne pripravuje zmeny a inovácie, ktoré už slováci bežne používajú v 21. storočí v iných inštitúciách a sú každodennou súčasťou nášho života. Mnohí nadávajú, ďalší si už aj zvykli na skutočnosť, že Slovenská pošta je v poskytovaní služieb sto rokov za opicami a tvári sa, že nič nevidí a nepočuje.

Smutné však je, že vedenie Slovenskej pošty k inovatívne zmeny  avizovalo až po zverejnení prognóz zisku pre rok 2018, ktoré sú v červených číslach.  

"Pošta v tomto roku dosiahne stratu. Jej výšku presne teraz povedať nevieme. Bude rádovo v miliónoch. Urobíme všetko preto, aby bola čo najnižšia,“ povedal na stretnutí s novinármi generálny riaditeľ pošty Peter Helexa. Dôvodom je pokles záujmu o tzv. univerzálne služby, medzi ktoré patria aj listové zásielky. Zároveň očakáva, že trend poklesu záujmu o listové zásielky bude v budúcnosti pokračovať.

V minulom roku skončila pošta v zisku 342-tisíc eur. Strata príde po prvý raz od roku 2012, keď hospodárenie firmy skončilo v mínuse 1,2 milióna eur. V roku 2016 sa podľa neoficiálnych informácií v Slovenskej pošte chystalo hromadné prepúšťanie. Vedenie spoločnosti dohady vtedy poprelo.

Nové vedenie plánuje zoštíhliť manažment spoločnosti. Redukcia vedúcich zamestnancov by mala nastať začiatkom budúceho roka. Pošta zároveň pripravuje hĺbkovú procesnú a organizačnú analýzu.

Akých zmien v poštových službách  sa dočkáme nájdete na nasledujúcej strane... 

loading...
Predchádzajúci článok Iba 5-ročné dievča pripravuje ryžu pre svojho brata a babičku
Nasledujúci článok Nedarí sa vám prestať fajčiť? Poradíme vám