hudba 2,248 Zobrazení

Miro Žbirka a Katka Knechtová v klipe 'Skúška snov'

Vypočujte si ich duet!
od Pavol 2018-10-01
 

Nová doska Mira Žbirku Double Album, ktorá vznikla v londýnskom štúdiu Abbey Road, vyjde 5. októbra. Pred pár dňami vyšiel videoklip k pesničke 'Skúška snov', ktorú napísal Kamil Peteraj.

Do hlavných úloh obsadil režisér David Žbirka Katarínu Knechtovú a Mira Žbirku a natočil ho na jeden záber. "Plnil som príkazy režiséra poctivo a zodpovedne, aj keď je to môj syn. Režiséra musia poslúchať predsa všetci," opísal natáčanie klipu Miro Žbirka.

"S Katkou sme už niekoľkokrát spoločne vystupovali a vždy sa nás pýtali, prečo nemáme nejakú spoločnú skladbu. Pri práci na Double Albu som zistil, že sa mi v jednej piesni hlavou nesie jej hlas, skvele sa tam hodil. Oslovil som ju, súhlasila a naspievala to tak dokonale, že to nebola len Skúška snov, ale ozajstná a podarená skutočnosť," vysvetľuje Žbirka.

Katka Knechtová dodáva: "Od malička som veľký Mekyho fanúšik. Mám doma všetky jeho albumy a poznám ich naspamäť. Zo spoločných stretnutí na pódiu, kam ma pozýval ako hosťa, som sa vždy veľmi tešila. Občas sme hovorili o tom, že je škoda, že nemáme spoločnú pieseň, ale taká vec sa nedá naplánovať. Musí prísť. A to sa stalo. Meky mi poslal skladbu a ja som okamžite povedala áno. Som doslova nadšená z atmosféry skladby, akú sa nám podarilo vytvoriť. "

Obal albumu je výtvarným dielom svetoznámej českej maliarky Mílu Fürstová a vo veľkom formáte vinyle vyniknú i detaily grafiky.

Naplánované sú tri exkluzívne koncerty k nemu, a to v Prahe (25. októbra, Lucerna Music Bar), Hradci Králové (27. októbra, Klub Denoche) a Brne (29. októbra, Sono Centrum). Budú spojené s krstom Double Alba. Žbirku bude na nich doprevádzať jeho kapela, producent Rob Cass a textár a hudobník Pete Brown.

Samotný videoklip nájdete na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Včera večer znova horel vlak!
Nasledujúci článok Tragický koniec: otec popisuje zničujúci moment, keď jeho nepozornosťou udusil svoje dieťa