zaujimavosti 0 Zobrazení

5 prírodných spôsobov, ako udržať komáre mimo vášho tela

Týmito spôsobmi dokážete od seba odohnať komáre!
od Pavol 2018-10-04
 

Komáre môžu pokaziť každú dovolenku, najmä ak im zachutíte!

Výskumy dokázali, že komáre sa môžu rýchlo naučiť a zapamätať vôňu hostiteľov a to je dôvod, pre ktorý sú niektorí ľudia otrávovaní komármi častejšie než iní. V tomto článku nájdete pár prírodných spôsobov, ako sa chrániť pred komármi bez použitia chemických repelentov.

1. Prírodné rastliny

Chemické repelenty nie sú jedinými efektívnymi odstrašujúcimi činidlami, pokiaľ ide o komáre - rôzne prírodné rastliny a byliny tiež môžu dobre poslúžiť. Môžete nimi skrášliť dvor alebo záhradu. Súčasne týmto spôsobom ochránite seba a svojich domácich miláčikov pred komármi.

Takže aké sú rastliny a bylinky, ktoré nám môžu pomôcť vyhnúť sa týmto nepríjemným komárom? Existujú rôzne druhy, ktoré si môžete vybrať podľa vašej chuti: jazvečík, bazalka, rozmarín, cesnak, catnip, levanduľa alebo nechtík.

2. Levanduľový sprej a telový olej

Komáre nenávidia levanduľu. Môžete vytvoriť sprej s telesným olejom, alebo ju aplikovať v kvapkách na kožu. Tento liek je tiež veľmi zdravý pre vaše telo a vylúčenie chemických sprejov a krémov môže pomôcť vašej pokožke vyhnúť sa podráždeniu a alergii. A je to veľký bonus pre milovníkov levandule!

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Tags komáre
Predchádzajúci článok Hotel vytvorený zo starého lietadla Boeing 727
Nasledujúci článok Táto scéna bola z Titanicu vymazaná