zdravie 18,831 Zobrazení

6 typov telesného tuku a ako sa ho zbaviť

Metóda ako sa zbaviť telesného tuku podľa typu
od Pavol 2018-10-05
 

Existuje mnoho spôsobov, ako sa zbaviť nadmernej hmotnosti a dnes môžeme ľahko nájsť stovky štúdií a tisíce tipov. Problémom však je, že určitá metóda môže byť užitočná pre jednu osobu a úplne zbytočná pre inú osobu. Stáva sa to preto, že všetci máme rôzne typy tela, a preto je pochopenie toho, ako naše telo získava váhu, potrebné pre účinnú a bezpečnú stratu hmotnosti.

Výskum rôznych druhov obezity definuje 6 rôznych typov telesného tuku založených na tom, kde sa na tele hlavne nahromadil.

Máme pre vás zoznam najefektívnejších spôsobov, ako sa zbaviť tukov pre každý typ tela.

1. Celý tuk v hornej časti tela

Dôvod:

Tento typ tuku sa zvyčajne začína hromadiť, ak konzumujete viac kalórií, ako spálite, takže hlavnými príčinami sú prejedanie a nečinnosť.

Ako sa ho zbaviť:

  • aeróbnym cvičením, pretože tento typ tuku sa objavuje v dôsledku nedostatku fyzickej aktivity. Chôdza, beh alebo plávanie najmenej 30 minút denne vám pomôže zbaviť sa.
  • zastavte konzumáciu rafinovaného cukru a zabudnite na osladené nápoje. Sladké jedlo a nápoje neznamenajú, že sa budete cítiť plní, ale skonzumujete veľa zbytočných kalórií.

2. Tuk z dolnej časti brucha

Dôvod:

Niektoré z dôvodov, ktoré spôsobujú ukladanie tukov v tejto časti tela, sú stres, depresia a úzkosť.

Ako sa ho zbaviť:

  • vyhnite sa stresu a naučte sa relaxovať. Stresový hormón kortizol spôsobuje nahromadenie tuku v bruchu, takže dobrá voľba pre vás je meditovať alebo robiť nejaké dýchacie cvičenia.
  • pite zelený čaj. Je to skvelý spaľovač tukov. A piť šálku horúceho zeleného čaju je dobrý spôsob, ako sa utišiť, keď to potrebujete.

Pokračovanie nájdete na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Do akého veku by dieťa malo spať pri rodičoch?
Nasledujúci článok 32 tajných klávesových skratiek, o ktorých musíte vedieť!