zdravie 13,436 Zobrazení

Prebúdzate sa v noci v rovnakú dobu?

Môže to znamenať aj práve toto!
od Pavol 2018-10-08
 

Ľudské telo je jeden veľký stroj, v ktorom sa vzájomne prepletajú fyzické i psychologické procesy. A ak si nevie v noci poriadne oddýchnuť, niečo bude pravdepodobne zle.

Od 21:00 do 23:00

V túto dobu sa väčšina ľudí ukladá k spánku. Dopĺňajú sa nám enzýmy a náš endokrinný systém, ktorý riadi hormóny a metabolizmus, sa dostáva do rovnováhy.

Ak sa v tejto chvíli po krátkom spánku budíte alebo vôbec nemôžete zaspať, pravdepodobne je vaše telo stále v pozore. Premietate si dnešné udalosti a už sa pripravujete na tie zajtrajšie.

Najlepšie urobíte, keď si pred spaním na chvíľu sadnete a skúsite vypustiť všetky myšlienky. Skvele pomáha meditácia alebo čítanie beletrie. Snažte sa pred spaním nejesť a minimálne hodinu pred spaním vypnite všetky obrazovky, či už televíziu, počítač alebo mobil.

Od 23:00 do 1:00

V tejto chvíli pre väčšinu ľudí začína poriadny spánok. V tele pracuje predovšetkým žlčník, ktorý sa snaží rozložiť tuky.

Ak sa často prebúdzate v túto dobu, môže to značiť zášť, ktorá je vo vás niekde skrytá. Podľa čínskej filozofie sa v tomto momente mení sila Jin na Jang, ktorá je živá a energická, a slúži ako motor pre zajtrajší deň.

Skúste zapracovať na sebauznaní a láske sami k sebe. Snažte sa zostať v pokoji a uvoľniť všetky pocity frustrácie a hnevu. Tiež sa skúste vyhnúť príliš tučným jedlám.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Ste introvert, podľa výskumu ste možno nadpriemerne inteligentný!
Nasledujúci článok Neviete prestať jesť sladkosti? Tajomstvo spočíva v tejto maličkosti!