zdravie 2,782 Zobrazení

Neviete prestať jesť sladkosti? Tajomstvo spočíva v tejto maličkosti!

S touto maličkosťou sa vám určite podarí na sladkosti zabudnúť!
od Pavol 2018-10-08
 

Niet nad ten povznášajúci pocit, keď si v silnej chvíľke bez problémov odopriete sladkosť a do postele si večer ľahate s pocitom absolútneho zadosťučinenia a ste presvedčení, že zajtrajšok bude tak isto úspešný. Pravda je taká, že zajtrajšok možno ešte zvládnete, ale každým dňom sa bude hlad po cukre zvyšovať a vy si na obed nenápadne začnete dopriavať čoraz sladšie jedlá. Za pár dní sme tam, kde sme určite nechceli byť.

Odmietnuť sladkosti je závažné rozhodnutie, ktoré sa ťažko realizuje. Nie je však nemožné. Chce to dostatok pevnej vôle, vedomie perspektívnejšej budúcnosti a, samozrejme, nejaký zlepšovák, ktorý to celé uľahčí.

Ako s tým prestať?

Veľmi často sa stáva, že chuť na sladké príde celkom bezdôvodne. Okrem osobných stravovacích návykov, na túžbu konzumovať potraviny s vysokým obsahom cukrov môže mať vplyv aj nedostatok vápnika a horčíka. Okrem toho, sladké si odopierajú zväčša ľudia, ktorí držia diétu. Pri chudnutí je telo k pokušeniu ešte náchylnejšie. Ako teda odolať sladkému, no dopriať telu to, čo si žiada? Je to jednoduché, jedzte sezam.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Prebúdzate sa v noci v rovnakú dobu?
Nasledujúci článok Jogurtové lievance